Zpět

6 nejčastějších úrazů psů, které pojišťovna proplácí

27.9.2022

Po přečtení článku budete mít představu o tom, co všechno pojistka Hafan od ČPP pokrývá. Možná se budete divit, kolik běžných typů zranění vašeho psího miláčka pojišťovna vezme na sebe. Jaké jsou tedy nejčastější úkony hrazené pojišťovnou a se kterými nemůžeme počítat? Pojďme se na ně podívat. Ve smluvních podmínkách pojištění Hafan stojí, že pojišťovna pokrývá ošetření či léčbu úrazu nebo akutního onemocnění. Co je akutní onemocnění si vysvětlíme v jednom z dalších článků, ale jak je to s těmi úrazy? V první řadě byste měli dbát na to, aby k úrazu nedošlo. Ale někdy tomu jednoduše zabránit nejde.  

1. Pád nebo skok z výšky

Může vyústit ve zlomeninu končetiny, luxaci kloubu nebo přetrhání vazů. Dejte pozor hlavně na štěňata obřích plemen, jejich váha jim v zátěži na klouby příliš nepomáhá. Pozor, tady je jedna výjimka, pokud má pes prokazatelně vrozenou vadu (nejen) kloubů, tak operace s tímto spojené pojišťovna neproplácí.   

2. Zapíchnutá osina 

Spousta majitelů psů, převážně ve městech, si nedokáže ani představit, co všechno může osina z různých druhů divokých trav způsobit. Nejohroženější jsou tlapky, uši a nos. Ale jen jako vstupní brána. Osina má tendenci se snadno zapíchnout a zajet pod kůži tak, že ji vůbec nemáme možnost objevit. Navíc může putovat i po těle. Zapříčiňuje vznik zánětlivých ložisek, které je nutné léčit a osinu vyhledat a odstranit.  

3. Pokousání psem

U tržných ran si musíme dát pozor i na ty neviditelné, které jsou nebezpečné právě tím, že se zanedbají, protože je majitel psa nezaregistruje.Jedná se o odtržení kůže od svalu, kdy při neléčení vznikají hnisavé kapsy apod. Proto po napadení psem vždy navštivte veterináře, i přesto, že se vám zdá pes v pořádku.  

4. Torze žaludku

Druhá nejčastější příčina úhynu u psů. Torze žaludku, je jeho přetočení a zauzlování vstupu a výstupu z něj. Postihuje velká plemena s širokým hrudním košem (mastify, dogy, labradory, boxery a další). Torzi většinou zapříčiní hltání, přežrání a následná velká fyzická aktivita, u které se plný žaludek jednoduše přetočí. Je nutné řešit to opravdu neprodleně. Pár tipů, jak poznáte torzi žaludku u psa, najdete v naší aplikaci.  

5. Otravy

Otrávená návnada má v naší aplikaci své místo. Pokud na ni někde narazíte, můžete ji prostřednictvím této funkce nahlásit a varovat tak ostatní. Bohužel se stává, že ji objevíte až po vašem čtyřnohém příteli. Pak je třeba vyvolat, co nejdříve zvracení a hned odjet k veterináři (mrkněte do sekce První pomoc, tam objevíte přesný postup). Veterinář poté může podat léky na potlačení křečí a provést infuzi, aby podpořil vylučování toxinů z těla.  

6. Srážka s autem

Autonehoda, kde je v hlavní roli jakékoliv zvíře, je noční můra každého majitele či chovatele. V tomto případě může nastat celá řada zranění. Některá mohou vyžadovat operativní zákrok, některá hned několik takových. Často je srážka ale tak fatální, že jsou zranění pejska neslučitelné se životem. V tomto případě je doporučeno uspání psa, které v těchto případech pojišťovna také hradí.  

Dejte si pozor i na to, co pojišťovna neproplácí?

  • Preventivní zákroky (očkování, čipování, kastrace, stříhání drápků apod.),
  • léčbu dědičných, vrozených a vývojových vad
  • homeopatika,
  • zákroky kosmetického charakteru,
  • nebo třeba speciální (dietní) stravu učenou veterinářem.
Podrobné podmínky i výluky pojištění naleznete na stránkách hafanplus.cz.

Sdílejte článek

Abychom pomáhali ještě rychleji

Používáme cookies, malé datové soubory, které vám usnadňují používání webu a nám pomáhají v jeho vylepšování. Pro vás.