Zpět

Nejčastější onemocnění psů, které hradí pojištění Hafan

10.10.2022

Statistiky ukazují, že je v ČR stále malé procento pojištěných pejsků. Proč? Jedním z důvodů je, že mnoho majitelů přesně neví, na co se plnění vztahuje a na co ne. U pojištění Hafan od ČPP je to poměrně jednoduché. Pojďte se podívat na nejčastější nemoci pejsků, jejichž léčbu vám pomůže uhradit pojišťovna.  

Pojištění Hafan hradí akutní nemoci a prvotní propuknutí chronického onemocnění. Jak tomu rozumět?

Chronické onemocnění je takové, které se projevuje dlouhodobě a opakovaně. Pojišťovna v tomto případě hradí jen jeho prvotní vypuknutí. Další léčbu spojenou s touto nemocí už ne. Jako příklad můžeme uvést například artritidu. Ve chvíli, kdy se problém zjistí, je první vyšetření a zaléčení pojišťovnou hrazeno. Následující pravidelná léčba a léky, které bude pejsek muset užívat, už kryté nejsou.  

Jaké jsou ty nejčastější nemoci u psů, které pojišťovna pomůže zaplatit?

  1.Průjem – Pokud průjem trvá několikátý den, raději ho řešte s veterinářem. Krátkodobé potíže mohou být spojeny se sežráním špatného jídla apod. Delší trvání ale může znamenat komplikovanější problém, který by se neměl zanedbat.   2. Psincový kašel – Zní to možná trošku děsivě, ale ve své podstatě je to podobné, jako nachlazení u lidí. Virové onemocnění, které pejsek může chytit paradoxně v čekárně u veterináře nebo v psím hotelu. Pokud si pejska berete z útulku, tak je pravděpodobné, že si kašel přinese s sebou. Žádná nemoc se nesmí podceňovat a u psincového kašle, to samozřejmě platí také. Celková cena za léky psincový kašel se může být kolem 1 000 Kč.   3. Zánět uší – Bývají častější u psů se svěšenými boltci, kde se pod nimi lépe daří bakteriím a kvasinkám. Příčiny jsou různorodé, například časté koupání a plavání, kdy se v uších drží vlhkost. Zánět může způsobit i osina ve zvukovodu, alergie na krmivo, a další. Veterinář udělá výtěr a diagnostikuje původ zánětu. Nepodceňujte zánět v uších, neléčený zánět je pro chlupáče velmi bolestivý a může způsobit i hluchotu psa. Přibližná cena pouze za CT vyšetření ucha v anestezii, diagnóza a doporučení postupu = 6 000 – 18 000 Kč.   4. Onemocnění zubů – Záněty zubů, dásní či zubní kámen. Čištění zubů psů není moderní výmysl, ale velmi účinná prevence právě zánětů v ústní dutině. Pokud se ale zánět přesto projeví, navštivte veterináře, který navrhne řešení. Přibližná cena odstranění zubního kamene s anestezií, jako příčina zánětu dásní = až 8 000 Kč.   5. Zánět dělohy u feny – Podrobně jsme zánět dělohy popsali v jednom z našich minulých článků. Mrkněte na něj. Ohroženou skupinou jsou hlavně fenky, které nejsou kastrované, pravidelně hárají, ale nikdy neměly štěňata. Přibližná cena operace až 18 000 Kč.   Akutních onemocnění psů je nespočet. Toto byly ty, které potkávají vaše čtyřnohé miláčky nejčastěji. U některých jsme uvedli i ceny vyšetření a léčby, abyste si mohli spočítat, zda se vám pojištění parťáka vyplatí. Pro úplnost vašich výpočtů využijte i kalkulačku Hafan, která prozradí cenu pojištění na míru vašemu pejskovi.    Zvíře+ přeje zdraví všem chlupatým i nechlupatým parťákům.

Sdílejte článek

Abychom pomáhali ještě rychleji

Používáme cookies, malé datové soubory, které vám usnadňují používání webu a nám pomáhají v jeho vylepšování. Pro vás.