Zpět

Proč pojistit zvíře?

7.9.2022

V Česku je zhruba 2 miliony psů. Za jejich život do nich majitelé bez mrknutí oka investují deseti až statisíce korun. Zajímavé ale je, že pojištění veterinárních nákladů uvidíte jen u málokoho. Proč tomu tak je?  Problém může být v tom, že pejskaři mnohdy ani netuší, že takové pojištění pro pejsky existuje. Další skupina o pojistce ví, ale neví jak funguje. Hafan od ČPP je pojištění veterinárních nákladů psa při zranění, akutní nemoci a za hospitalizaci a léky s léčbou spojené. Podrobnější informace naleznete na hafanplus.cz i s přesným zněním podmínek.  

„Kdyby se Ben ošklivě zranil, máš teď na operaci 28.000,- nebo bys ho musel nechat uspat?“

To je krutá realita, že? Otázka je ale spíše řečnická, protože každý chce mít svého parťáka živého a zdravého. Jenže mnohdy jsou operace a léčby tak nečekané a nákladné, že musíte pořádně zatížit rodinný rozpočet a kolikrát na operaci ani peníze není kde vzít. Nebylo by lepší se nestresovat a mít krytá záda? Nechat zaplatit za léčbu pojišťovnu?  

Náklady na pojištění jsou oproti nákladům na operaci zanedbatelné

Výši pojistné částky u pojištění Hafan od ČPP vybíráte z 5 částek: 10 000,-, 20 000,-, 30 000,-, 40 000,- a nejvyšší  je 50 000 Kč. Od výše plnění, které si vyberete pak také závisí cena roční pojistky. S Hafanem vašeho hafana pojistíte už od 1.000 Kč ročně. PŘÍKLAD:  Do nezávazné kalkulačky pro výpočet výše pojistky Hafan jsme zadali tříletého mazlíčka ridgebacka Tonyho, kterého jsme chtěli pojistit za rok na 30.000,- a naši spoluúčast jsme nastavili na 1.000,-, tedy tu menší možnou. Pojistka v tomto případě vyšla na 367 Kč měsíčně. Teď se podíváme na ceny za běžné operace, které pojišťovna hradí. Ceník je samozřejmě orientační a někteří veterináři mají udané ceny úkonů zvlášť. Například za anestezii, léky a případnou hospitalizaci nebo předoperační vyšetření. Částky se tak mohou vyšplhat ještě o pár stovek až tisícovek výš.  

Ceny operací či ošetření nejčastějších úrazů či onemocnění

  • ošetření tržných ran od pokousání cizím psem – až 7.000,-
  • operace torze žaludku –  začíná na 12.000,-
  • jednoduchá zlomenina –  do 17.000,-
  • komplikovaná zlomenina – až 35.000,-
  • operace nádoru – až 20.000,-
I kdybychom platili Tonymu pojistku 5 let „naprázdno“ a pouze jednou za tu dobu potřebovali uhradit operaci zlomené nohy či vyoperování nádoru, vyplatí se to hned z několika důvodů. Nemusíme dělat těžká rozhodnutí, zda vynechat některá vyšetření nebo v krajním případě vůbec operovat. Nemusíme se stresovat penězi (zaplatíme pouze 1.000,- spoluúčast) a dopřejeme našemu parťákovi kvalitní lékařskou péči. Mrkněte se na kalkulačku a zkuste si spočítat, zda se vám to vyplatí. Pokud jde o zdraví vašeho parťáka, je super být připraven.

Sdílejte článek

Abychom pomáhali ještě rychleji

Používáme cookies, malé datové soubory, které vám usnadňují používání webu a nám pomáhají v jeho vylepšování. Pro vás.