5 + 1 nezbytnost na léto pro vašeho psa

28.6.2022

Začíná léto a my vás na něj vybavíme 5 věcmi, díky kterým si toto horké období užije i váš čtyřnohý parťák. Přidáme navíc jednu vychytávku, která je důležitým trumfem v ruce majitelů zvířat v každém ročním období.

1. Láhev pro psa 2 v 1

Pes by měl mít neustálý přístup k čerstvé čisté vodě. Ve spoustě restauracích vám ji pro pejska poskytnou, ale raději na to nespoléhejte. Existují šikovné cestovní lahve pro psy, ke kterým je připojena malá miska. Seženete ji ve zverimexech i e-shopech od cca 80 Kč až po designové lahve za několik set. Pokud se s pejskem podělíte o svou vodu v lahvi, postačí vám pro něj už jen lehká skládací silikonová miska, kterou v batohu nebo kabelce ani nepostřehnete.  

2. Chladící podložka 

V horku pejsci v domě vyhledávají to nejstudenější místo. Rozplácnou se na něj a břichem se snaží zabrat, co největší plochu, hlavně aby to pořádně studilo a chladilo. V autě, na výletech, závodech, výstavách si ale musí pomoci jinak. Řešením jsou chladící podložky. Některé fungují na gelové bázi, kdy musíte podložku uchovávat v lednici nebo krátce v mrazáku. Jiné jsou na principu endotermické reakce, kdy se působením tepla zvířete na podložku krystaly uvnitř přeměňují na vodu. Vyberte pejskovi správnou velikost podložky a v létě ji mějte vždy po ruce.  

3. Pomůcky proti klíšťatům

Lesy, louky, pole a kožichy vašich chlupáčů, to je klíšťat ráj. 

  • Spreje, pipety, obojky: lepší je vždy prevence, takže doporučujeme použít některé z přípravků proti klíšťatům a minimalizovat riziko nezvaných parazitů.
  • Pinzeta na klíšťata: speciální háček/pinzeta, kterou klíště bezpečně uchopíte a  vytáhnete i s kusadly. Není to velká investice a ušetří vám spoustu námahy a času.
  • Dezinfekce: před vytažením klíště ničím nepotírejte, začne se dusit a vypouštět do kůže sliny i s případnou infekcí. Po vytažení ale ránu určitě dezinfikujte. O lékárničce pro zvířata jsme psali v jednom z našich starších příspěvků a dezinfekce je její nezbytnou součástí.

4. Ochrana tlapek

Rozpálený asfalt nebo betonové chodníky nejsou tím pravým povrchem pro psí tlapky. Pokud bydlíte ve městě, doporučujeme procházky ráno nebo až pozdě večer, kdy jsou ulice vychladlé. Jako ochranu před spálením bříšek prstů můžete ale použít speciální návleky/boty pro psy nebo balzámy na ochranu tlapek. Vždy se držte produktů přímo pro pejsky, mastičky pro lidi nejsou vhodné s výjimkou lékařské vazelíny.  

5. Plovací vesta

Tak jako boty pro psy, ani vesty na plavání nejsou otázkou módy. Ne každý pejsek je totiž od přírody dobrý plavec. Pokud ho chcete nechat proplavat v rybníku, jezeře, vodní nádrži nebo v moři a víte, že není zvyklý, vezměte mu pro jistotu plovací vestu. Ocení to obzvlášť starší chlupáči nebo rasy, které obecně zhoršeně dýchají (mops, francouzský buldoček, shi-tzu a další).  

Zvíře+ je plus 1

Bonusová nezbytnost ke všem 5 předcházejícím je aplikace Zvíře+. Stáhněte si ji zdarma do svého telefonu na GooglePlay nebo AppStore a od té chvíle budete mít vždy po ruce:

  • přehledné návody první pomoci, které rychle aplikujete například při přehřátí zvířete,
  • kontakty na záchranné veterinární nebo převozové služby (při těžkých úrazech),
  • nouzové tlačítko na přivolání pomoci,
  • možnost nahlášení otrávené návnady při procházce, ztrátu svého nebo nález cizího zvířete,
  • unikátní funkci Osobní strážce,
  • vytvoření profilů svých mazlíčků, u kterých si uložíte události i dokumenty,
  • a to je jen malá část toho, co najdete ve Zvíře+.

Sdílejte článek

Abychom pomáhali ještě rychleji

Používáme cookies, malé datové soubory, které vám usnadňují používání webu a nám pomáhají v jeho vylepšování. Pro vás.