4 tipy (nejen) na vánoční dárky pro zvířata

18.12.2021

Možná vás v první řadě napadne otázka, proč dávat dárky zvířatům. Vzpomeňte si třeba jen, jakou mají radost, když jim nesete jejich oblíbenou pochoutku. Přinášíme vám 5 užitečných tipů na dárky pro vaše miláčky.  

1. Adventní kalendář / oblíbené pochoutky

Seženete je ve specializovaných prodejnách a vyrábí se pro psy, kočky i malé hlodavce. Pokud máte jiné zvířátko nebo je váš mazlíček mlsoun, kalendář mu vytvořte sami. 24 pytlíčků naplňte pochoutkami, kterými váš čtyřnohý člen rodiny zaručeně nepohrdne. DOPORUČENÍ: Umístěte kalendář na bezpečné místo. Někteří jedinci by nemuseli chtít čekat zase až do dalšího dne a rozkousáním nebo spolknutím části obalů by si mohli ublížit.  

2. Kolagen a vitaminy

Nejdůležitější pro naše miláčky a nás jako majitele je, aby měli kvalitní a dlouhý život. Pokud vašemu parťákovi chybí nějaké určité vitaminy, konzultujte se svým veterinářem a nečekejte až na Vánoce. Pod stromeček ale můžete nadělit navíc jako prevenci tříměsíční počáteční kůru 100% čistého prémiového kolagenu pro psy a kočky nebo pro koně. Kolagen je bílkovina, která je základem měkkých i pevných tkání v těle, a zvířata si ji v těle vytváří do určité doby sama. Velmi brzo ale tato vlastní produkce klesá. Na českém a slovenském trhu je jedničkou Incapet Collagen, který má velmi pozitivní účinky nejen na kvalitu pohybového aparátu, ale i zubů, drápů, kopyt a srsti. Více článků o jednotlivých oblastech, kde kolagen pomáhá najdete v aplikaci v sekci Rady a tipy.  

3. Hračky

Zvířata zábavu milují a co si budeme povídat, většinou jsou přes den doma sama. Zpestřete jim den novou hračkou. Ať už nadělíte pod stromeček umělou myšku pro kočku, prolézací tunel pro křečka nebo látkový uzel pro psa, budete mít úspěch. TIP: Hračky   

4. Oblečky do nepříznivého počasí

A tím zrovna nemyslíme ty vtipné se sobím parožím. Na trhu existuje kvalitní funkční oblečení pro kočky i psy, které zabrání prochladnutí nebo promočení zvířete. Zvláště pro domácí psy, kteří jsou zvyklí na standardní teplotu kolem 20°C, je vycházka v minusových mrazech velký šok. Mikina, kabátek nebo softshellka je dárek, který má smysl.  

5. Aplikace Zvíře+

Gratulujeme! Jeden velký dárek jste vašemu zvířecímu parťákovi darovali už stažením naší aplikace. Najdete v ní všechna důležitá telefonní čísla, pošlete z ní v nouzi GPS polohu, kde se nacházíte a najdete tady také spoustu tipů a rad. Ale to vy už přece víte.

Sdílejte článek

Abychom pomáhali ještě rychleji

Používáme cookies, malé datové soubory, které vám usnadňují používání webu a nám pomáhají v jeho vylepšování. Pro vás.