7 věcí, které nesmí chybět ve zvířecí lékárničce

8.12.2021

Teploměr, Paralen, obvaz, pinzetu a sprej na ucpaný nos doma jistě najdete během chvilky i o půlnoci. Ale víte, kam sáhnout, když se něco děje s vaším domácím mazlíčkem? Jak moc je důležitá lékárnička pro zvířata a jaké vybavení v ní nesmí chybět čtěte v článku. Pokud váš domácí mazlíček onemocní nebo se zraní, poskytněte mu prvotní pomoc či úlevu, než se s ním dostanete k odborníkovi. Nejdříve se ale poraďte se svým veterinářem alespoň po telefonu. Pokud se mu nedovoláte, protože například neordinuje v nočních hodinách nebo má dovolenou, zavolejte jinému. Pomocí aplikace Zvíře+ zobrazíte nejbližší veterinární ordinace nebo kliniky, kterým z aplikace přímo zavoláte. Abyste mohli zvířeti poskytnout první pomoc, měli byste mít doma zvlášť lékárničku pro zvířata. Pokud často pobýváte i jinde (třeba na chatě), dejte si lékárničku také do auta nebo nechejte přímo na chalupě.  

Základní vybavení lékárničky pro domácí zvířata:

  1. Gumové rukavice – dodržujte při ošetřování svých mazlíčků hygienu, nejen kvůli sobě, ale také proto, abyste do rány zvířete nezanesli nečistoty či infekci.
  2. Nůžky – na stříhání obvazů, náplastí,...
  3. Základní obvazový materiál kompresní gázové čtverce k vyčištění a osušení rány, dlouhotažné obinadlo, obvazová vata, krycí obvaz.
  4. Háček na klíšťata
  5. Stříkačka pro podání zvířecích léků, roztoku s peroxidem či vypláchnutí rány apod. Doporučuje se minimálně 10ml, ale řiďte se velikostí zvířete.
  6. Teploměr – digitální pro rektální měření nebo můžete zainvestovat do bezdotykového teploměru. Teplotu jím změříte namířením na třísla, do ucha či na horní čelist.
  7. Důležitá telefonní čísla – aplikace Zvíře+ vám spolehlivě nahradí papírek s čísly na veterináře nebo záchrannou službou pro zvířata. Navíc tady budou vždy aktuální.
  VAROVÁNÍ! Nikdy nepodávejte zvířatům lidské léky. Bohužel přibývá případů, kdy se lidé radí ohledně zdraví svého, ale i svých zvířecích miláčku, v internetových diskuzích. Při čtení některých odpovědí nezůstává jen rozum stát, ale často jsou tyto rady příčinou fatálních následků. Chystáme pro vás do aplikace články o různých typech otrav a jednou z nejnebezpečnějších je právě otrava lidskými léky. Další vybavení vhodné do lékárničky pro vaše mazlíčky najdete v příspěvku Zvířecí lékárnička v aplikaci Zvíře+. Stáhněte si ji tady a budete mít vždy kompletní informace.

Sdílejte článek

Abychom pomáhali ještě rychleji

Používáme cookies, malé datové soubory, které vám usnadňují používání webu a nám pomáhají v jeho vylepšování. Pro vás.