Co znamená pes se žlutou stužkou?

26.10.2021

Už jste někdy procházce potkali pejska se žlutou stužkou? Je to jen nový módní výstřelek nebo má tento žlutý doplněk hlubší význam? Přečtěte si náš článek a uvidíte, co se za tím skrývá.  

Žlutá stužka říká: „Pozor, potřebuji více prostoru!“

Tento nápad vznikl v roce 2012 ve Švédsku a pomalu se šíří do celého světa. Proto i u nás už můžete takto označené psy potkat. A je dobré vědět, jak se zachovat, když takového „fešáka“ potkáte. Pokud potkáte pejska označeného žlutým šátkem nebo žlutou stužkou připevněnou na třeba vodítku, dává nám tím jeho pán najevo, že pejsek potřebuje více prostoru. Proto se, prosím, k takovéto dvojici se svým psem nebo i dětmi zbytečně nepřibližujte.  Co je dostatečná vzdálenost? To přesně nikdy nezjistíte, nechejte to proto raději na daném pánovi a pejskovi. Se svým psím parťákem zpomalte, zachovejte odstup a dejte jim možnost se vzdálit. Předejdete tak nepříjemnostem a zbytečnému stresu obou zvířat.  

Důvody, proč pes potřebuje více prostoru

  • Má zdravotní problémy.
  • Je ve výcviku.
  • Je to pes záchranář ve výslužbě a okolní svět pro něho může být hrozivým místem.
  • Pejsek má z minulosti špatnou zkušenost s jiným psem.
  • Pes nepatří k těm přátelským a netouží se s každým „pozdravit“.
Tak už víte? Žluté označení je i pěkný doplněk, ale má pro nás důležitou zprávu, tak nebuďte lhostejní a pokud takového psa potkáte, dejte mu prostor.    Děkujeme! Páníčkové žlutě ostužkovaných pejsků a fenek váš ohled ocení.

Sdílejte článek

Abychom pomáhali ještě rychleji

Používáme cookies, malé datové soubory, které vám usnadňují používání webu a nám pomáhají v jeho vylepšování. Pro vás.