Jak kolagen pomáhá na srst zvířete?

5.11.2021

Kolagen je základní stavební bílkovinou nejen u lidí, ale také u zvířat. S vyšším věkem ho už tělo nestíhá vyrábět, a tak může chybět v kloubech, ale i v kůži. I vy jste postřehli, že váš pes či kočka nepochopitelně líná nebo se kvalita jeho srsti zhoršuje? Pozorujete matnou, řídkou nebo slabou srst? Pokud jste již vyloučili jiné zdravotní příčiny, možná je načase začít zvířeti podávat kolagen.  

Jak spolu kolagen a srst souvisí?

Pokud kůže nemá dostatek kolagenu, je sušší, chybí jí elasticita a je náchylnější na nejrůznější kožní onemocnění, která se hůře hojí. Na kondici kůže závisí i stav srsti, která vyrůstá ze stejného embryonálního základu.  

Veterináři proto doporučují podávat kvalitní kolagenový hydrolyzát

„Kolagenové přípravky podporují ty jednotlivé chlupy a chlupové váčky, ta srst je pak zdravější, až tak nevypadává, je lesklejší,” potvrzuje MVDr. Hana Lešetická z kliniky BUDvet v Brně. Nejlepší je 100% čistý kolagenový hydrolyzát, který je bioaktivní. Český produkt Incapet Collagen splňuje přesně tato kritéria, vzniká štěpením šetrnou enzymatickou hydrolýzou z mořských ryb. Tak vznikají peptidy se specifickou strukturou, kterou tělo zvířete rozezná a tak je naplno využije. „Během pár týdnů kloub přestal naši „lišce“ praskat, kožíšek jí viditelně zhoustnul a drápky rostou jako houby po dešti,“ hodnotí účinek Incapet Collagenu na svého pejska majitelka Alice. Tento čistý kolagen se navíc snadno podává, neboť jeho rybí chuť zvířátka milují. Na našem blogu a v aplikaci Zvíře+ naleznete o účincích kolagenu na zvířata více informací.

Sdílejte článek

Abychom pomáhali ještě rychleji

Používáme cookies, malé datové soubory, které vám usnadňují používání webu a nám pomáhají v jeho vylepšování. Pro vás.