Jak na zdravý pohybový aparát a kopyta u koní?

6.12.2021

Chcete-li mít zdravého koně, péče o jeho pohybový aparát a kopyta je absolutní základ. Jak můžete podpořit jejich kondici pomocí vnitřní výživy? Pokud jde o klouby a kosti, potřebuje kůň kvalitní stravu, ale také správnou kloubní výživu. Kopyta zase potřebují pravidelnou úpravu alespoň každých šest týdnů u profesionálního kováře, a také správné čištění po každé vyjížďce. Ale chcete-li spojit dva v jednom a podpořit zdraví kloubů i kopyt najednou, doporučujeme k výživovým doplňkům přidat také čistý kolagen.  

Jak pomáhá kolagen kloubům a kopytům

Tato stavební bílkovina je esenciální pro pohybový aparát a kůži u lidí i u koní. Má vliv na stav srsti, hřívy a kopyt u koně, stejně jako na vlasy a nehty u lidí. Problém je, že tělo savců si kolagen tvoří v dostatečném množství jen do určitého věku, poté může v organismu chybět.   Kolagen lze koni doplňovat v podobě čistého hydrolyzátu získaného například z mořských ryb. Na českém a slovenském trhu aktuálně vede Incapet Collagen.   100% čistý mořský Incapet Collagen má pro koně tyto účinky:
  •  Pomáhá při posílení kloubů, chrupavek a měkkých tkání.
  • Přispívá ke zpevnění kostí a posílení zubů.
  • Pomáhá po operativních zákrocích a zvyšuje hojivost operačních ran.
  • Zlepšuje rekonvalescenci při degenerativních onemocněních kloubů.
  • Zvířatům s vysokou fyzickou zátěží pomáhá lépe se regenerovat a těm starším pomáhá viditelně zlepšit mobilitu.
  • Posiluje strukturu kůže u koně, čímž ovlivňuje i lepší růst a kondici kopyt. 
O tom, jak pomáhá kolagen koním, si přečtěte i v našem dalším článku. Spoustu informací týkajících se správné péče o koně se dozvíte také v naší aplikaci Zvíře+.

Sdílejte článek

Abychom pomáhali ještě rychleji

Používáme cookies, malé datové soubory, které vám usnadňují používání webu a nám pomáhají v jeho vylepšování. Pro vás.