Jak podpořit organismus zvířete během březosti?

21.12.2021

Během březosti je tělo feny, kočky nebo klisny namáháno více než běžně a potřebuje doplnit důležité bílkoviny a vitamíny. Kromě jiných také kolagen, který se nachází v nejrůznějších tkáních těla. Kolagen si tělo zvířat tvoří samo, ale ve vyšším věku už tuto základní stavební bílkovinu produkuje méně nebo vůbec. Je přitom důležitá pro chrupavky, klouby, šlachy, tkáně orgánů, zuby a kůži. Jelikož během březosti tělo buduje mimo jiné i pohybové ústrojí plodu, je dobré kolagen doplňovat. Dnes už to není problém, ideální je 100% čistý bioaktivní kolagen bez příměsí. A takovým je Incapet Collagen – mořský kolagen pro psy, kočky a koně, který vznikl po úspěchu Inca Collagenu pro lidi. Ten je stále jedničkou na českém i slovenském trhu.  

Je kolagen vhodný v období březosti?

Veterináři dostávají otázku, zda je bílkovina kolagen vhodná k podávání i během probíhající březosti. Na rozdíl od „lidského" kolagenu, zde neplatí žádná legislativní omezení. Konkrétně o doplňku stravy Incapet Collagen odpovídá veterinářka MVDr. Markéta Sedlinská: „Jelikož je Incapet Collagen 100% čistá bílkovina, můžeme vám odpovědět ano. Regenerace již během období březosti se pozitivně odrazí na zdravotním stavu a kondici zvířete během a po porodu.“ Je to tak proto, že Incapet Collagen:
  • posiluje strukturu nejrůznějších měkkých a pevných tkání v těle,
  • posiluje membrány na povrchu orgánů, včetně děložní sliznice,
  • zlepšuje strukturu kůže zvířete, čímž napomáhá lepší regeneraci a hojení ran při porodu mláďat,
  • celkově podporuje rekonvalescenci po porodu a během kojení.
Tento účinný kolagen pro zvířata je vhodné podávat dlouhodobě, ideální je úvodní tříměsíční intenzivní kúra. Na stránce výrobce ho můžete nakoupit ve výhodném balíčku. No a pokud hledáte ještě více informací a tipů o tom, jak pečovat o vaše zvíře, doporučujeme navštívit i naši aplikaci Zvíře+.

Sdílejte článek

Abychom pomáhali ještě rychleji

Používáme cookies, malé datové soubory, které vám usnadňují používání webu a nám pomáhají v jeho vylepšování. Pro vás.