Jaký věk mají zvířata v přepočtu na lidské roky?

29.10.2021

Pokud máte psa či kočku, určitě vás už tato otázka někdy napadla. Je důležité umět se zorientovat v tom, jakým stádiem života právě váš miláček prochází. Lépe tak dokážete předvídat potenciální onemocnění nebo naplánovat správnou výživu.  

Jak stárnou psi?

  • Dvouměsíční štěně je jako dvouleté dítě.
  • Roční pes má věk jako šestnáctiletý teenager.
  • Dvouletý pes je jako 24letý člověk a tříletý jako 30letý člověk.
Po třetím roce života pes stárne každý rok zhruba o 5 – 6 let. U velkých plemen je to o něco víc, takže například desetiletý pes velkého vzrůstu má v přepočtu již kolem 87 let.  

Kočky stárnou podobně jako malá psí plemena

Psi do 40 kilogramů se řadí mezi malá plemena a průměrně se dožívají více let než velká plemena. 10letá čivava je proto v přepočtu jen 64letá seniorka. Podobně se věk počítá i u koček. 10letá kočka má v přepočtu na zvířecí roky asi 56 let. Jedno mají ale všichni společné. Potřebují kolagen. Kolagen si sice tělo zvířete tvoří samo, ale se stoupajícím věkem jeho produkce klesá. Proto je dobré ho zvířatům doplňovat. Incapet Collagen je 100% čistý prémiový kolagenový hydrolyzát. Je získávaný z kolagenu mořských ryb pomocí šetrné metody – enzymatické hydrolýzy. Bioaktivní kolagenové peptidy tak v těle psa a kočky slouží jako základ pro tvorbu nového kolagenu.
  • Posílí pohybový aparát, klouby, šlachy a kosti;
  • doplní ho ve struktuře kůže a tím zlepší její pružnost, hydrataci a podpoří hojení ran
  • a zlepšuje kvalitu srsti, drápů i zubů.
  S pomocí Incapet Collagenu pomůžete zabezpečit vašemu zvířátku dlouhý život bez zbytečných bolestí. Více o účincích kolagenu se dozvíte v tomto článku, nebo v aplikaci Zvíře +.

Sdílejte článek

Abychom pomáhali ještě rychleji

Používáme cookies, malé datové soubory, které vám usnadňují používání webu a nám pomáhají v jeho vylepšování. Pro vás.