Zvířecí sportovci potřebují speciální péči – co by měli užívat?

30.11.2021

Máte-li doma závodícího psa nebo koně, kteří se účastní mnoha soutěží, víte, co to znamená pro jejich klouby a pohybové ústrojí. Zvířata s vysokou fyzickou zátěží nutně potřebují kromě kvalitní stravy i kvalitní kloubní výživu.  

Co by měla obsahovat výživa pro fyzicky aktivní zvíře

V tomto směru jsou osvědčenými pomocníky složky glukosamin, chondroitin i kyselina hyaluronová, které se běžně nacházejí v doplňcích pro psy a pro koně. Kromě nich je však důležité dodávat zvířeti také kolagen. Ten je základní stavební bílkovinou v těle savců a pokud chybí, projevuje se to zhoršením stavu pohybového aparátu. To potom vede k bolestem a onemocněním pohybové soustavy.  

Čistý kolagen posílí klouby, chrupavky i kosti

Na trhu je dostupný 100% čistý prémiový mořský kolagen. Český Incapet Collagen je ve formě prášku a je to čistý hydrolyzát z kolagenu mořských ryb. Aby co nejlépe účinkoval, při jeho výrobě se používá takzvaná enzymatická hydrolýza, díky které jsou výsledné kolagenové fragmenty bioaktivní.  

Účinky kolagenu na zvířata

  • Kolagen posiluje u zvířat strukturu měkkých tkání (chrupavek) i pevných tkání (kosti a klouby).
  • Napomáhá regeneraci šlach, svalstva a kloubů po fyzickém výkonu.
  • Zvyšuje odolnost pohybové soustavy a pomáhá zvládat vysokou zátěž.
  Marián Štangel ze Štangel Racing hodnotí účinky Incapet Collagenu na koně Vanduala, účastníka Velké Pardubické: „Má 12 roků a sáček kolagenu denně užívá preventivně na regeneraci po zátěži a zlepšení výkonu.“ O kolagenu pro zvířata, ale také mnohé jiné chovatelské rady si můžete přečíst na našem blogu i v aplikaci Zvíře+.

Sdílejte článek

Abychom pomáhali ještě rychleji

Používáme cookies, malé datové soubory, které vám usnadňují používání webu a nám pomáhají v jeho vylepšování. Pro vás.